logo

Karaburun 44

Dikkat! Yağmur geliyor.

Dikkat! Yağmur geliyor.
İzmir Valiliği yeni bir etkili yağış sistemi konusunda vatandaşları uyardı.

Yağmur

İZMİR Valiliği’nden yapılan açıklamada Ege Bölgesi’nde bu akşamdan itirabaren başlayacak yağışların Çarşamba gününe kadar etkili olacağı bildirildi.

Bu akşam saatlerinde Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın Ege Bölgesi’ni etkileyeceğine dikkat çekilen açıklamada şu bilgiler verildi,

“Yağılar bu akşam saatlerinden sonra İzmir, Aydın, Manisa, Çanakkale, Balıkesir’de sağanak ve gök gürültülü sağanak, Salı ve Çarşamba günleri bölgemizin iç kesimlerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Çarşamba günü dahil olmak üzere devam edecek etkili ve sürekli yağışların Kıyı Ege’de, Balıkesir’in Edremit Körfezi çevresindeki ilçeleri ile Manisa şehir merkezinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir. Yağış esnasında rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (50-70km/sa hızla) eseceği tahmin edilmektedir.

Bölgemizde beklenen kuvvetli yağışlarla birlikte oluşabilecek taşkın, sel ve su baskını, yıldırım, kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esecek rüzgarın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın, ilgililerin ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ