logo

Karaburun 44

Suriyeli genç kızın akıl almaz ölümü

Suriyeli genç kızın akıl almaz ölümü
Suriyeli genç kız, bit için saçına parazit ilacı sürünce öldü

Suriyeli genç kızın akıl almaz ölümü

ADANA’da saçlarındaki bitleri temizlemek için hayvanlar için kullanılan ilacı süren 14 yaşındaki Latife Hocasım, zehirlenerek öldü. Kızına otopsi yapılacağını öğrenip, Arapça ‘kızımı kesmeyin’ diye feryat eden anne Şehem Ahmed’i güçlükle sakinleştirildi.

Merkez Yüreğir İlçesi’nin Bahçelievler Mahallesi’ne 2 yıl önce Halep’ten gelen 5 çocuklu Mudi Hocasım ile Şehem Ahmed çiftinin kızları Latife Hocasım, 19 Şubat’ta saçlarında bit olduğunu fark etti. Latife Hocasım, evde bulduğu sığır, koyun, keçi ve köpeklerde bulunan kene, uyuz, bit, pire ve her çeşit sinek gibi dış parazitlerle mücadelede kullanılan ‘Hezinon’ adlı ilacı saçlarına sürdü. İlacın etkisi ile kendinden geçen genç kız, yakınları tarafından çağrılan ambulansla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hayvanlar için kullanılan ve insanlar için zehirleyici etkisi olduğu belirlenen ilacı başına sürdüğü anlaşılan Latife Hocasım, yoğun bakıma alındı. Latife Hocasım, bugün sabah hayatını kaybetti.

Latife Hocasım’ın cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Gözyaşları arasında kızının otopsisinin tamamlanmasını bekleyen anne Şehem Ahmed, Arapça ‘kızımı kesmeyin’ diye feryat etti. Morga girmek isteyen acılı anneye, eşi Mudi Hocasın ve yakınları güçlükle sakinleştirdi.

Genç kızın cenazesi yapılan otopsinin ardından götürüldüğü Buruk Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

Kaynak: Terkos Tv

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ