logo

Karaburun 44

Zabıta Müdürü’ne silahlı saldırı

Zabıta Müdürü’ne silahlı saldırı
Şişli Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Dilekçi, evine girerken kimliği belirsiz bir kişinin silahlı saldırısına uğradı Dilekçi elinden ve bacağından yaralandı.

Zabıta Müdürü'ne silahlı saldırı

Şişli Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Dilekçi, Ümraniye’deki evine girerken kimliği belirsiz bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Dilekçi, elinden ve bacağından yaralandı.
Olay, saat 21.00 sıralarında Ümraniye Armağanevler Mahallesi, Havuz Sokak üzerinde meydana geldi. Şişli Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Dilekçi, Şişli’den makam aracıyla Ümraniye’deki evine geldi. Dilekçi, araçtan inip binaya girerken, arkasından yaklaşan motosiklet kaskı giymiş bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Saldırgan, Zabıta Müdürü’ne 2 el silahla ateş etti. Açılan ateş sonucu Atilla Dilekçi elinden ve diz kapağının altından yaralandı.

SALDIRGAN KAÇTI

Saldırgan olay sonrası kaçarken, Zabıta Müdürü makam aracıyla Ümraniye Özel Erdem Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Olayı duyan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Başkan Yardımcıları ile belediye çalışanları hastaneye akın etti.

İNÖNÜ: BİR İNŞAAT NEDENİYLE TEHDİTLER ALIYORDU

Hayri İnönü, ziyaretin ardından gazetecilere şu açıklamayı yaptı:
“Bizim Zabıta Müdürümüz bir silahlı saldırıya uğradı. Ayağından ve elinden kurşun yarası aldı. Tehdit ediliyordu zaten. Gerekli bildirimleri polise yapmıştık. Böyle bir şey beklenmiyordu tabii ki. Eski tabirle, Teksas değil, bizim müdürümüz işini takip eden bir kişi, demek ki fazla sıkıştırdı ki böyle şeyler yaptı. Daha önce de tehdit almıştı, onunla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Zaten saldırıyı gerçekleştiren kasklıymış galiba. Arkadan gelmiş, şoförüne de ateş etmiş ama onu vuramamış. Bir inşaat nedeniyle tehditler alıyordu. Biliyorsunuz, belli şeyleri sıkıştırınca böyle şeyler oluyor, böyle tehditler oluyor. Her isteyene istediğini yaptırmayınca, böyle şeyler oluyor. Başka bir hastaneye, karşı tarafa götürüyoruz. Durumu iyi, hayati bir durumu yok. Gayet iyi.” Zabıta Müdürü Atilla Dilekçi’nin eşi ise silah seslerini duyduğunu, olayın kapının önünde olduğunu söyledi. Dilekçi, yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Amerikan Hastanesi’ne nakledildi.

HASTANEDE EMİR SARIGÜL KARŞILADI

Dilekçi, Amerikan Hastanesi acil girişinde eski Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül ve Şişli Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri tarafından karşılandı. Elinden ve diz kapağının altından vurularak yaralanan Dilekçi’nin ambulanstan indirildiği sırada sağ elinin sargıda olduğu görüldü. Atilla Dilekçi’nin tedavisine Özel Amerikan Hastanesi’nde devam edilecek. Polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

HAYRİ İNÖNÜ: BU İŞLERİ TAKİP EDEN ADALET SİSTEMİMİZ VAR

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Şişli Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Dilekçi’nin dün akşam saatlerinde evinin önünde uğradığı silahlı saldırıyı kınadı. Olayla ilgili olarak İnönü, “Görevini her zaman başarıyla sürdüren Zabıta Müdürümüz Atilla Dilekçi, Şişli’mizde herhangi bir kanunsuzluğa izin vermeyen, yasalara ve toplumsal barışa duyarlı, haksızlıklara yol açılmasını engelleyen, mücadeleci kişiliğiyle örnek olan başarılı ve çalışkan bir arkadaşımızdır” dedi.
Hayri İnönü, Şişli Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Dilekçi’nin dün akşam saatlerinde evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda yaralanmasıyla ilgili Şişli Belediyesi’nin yeni binası önünde bir basın açıklaması yaptı. Saldırıyı şiddetle kınayan İnönü, “Sayın Atilla Dilekçi, yetkileri ve sınırları yasalarla çizilen, görev bilinci yüksek başarılı bir çalışma arkadaşımızdır. Arkadaşımız sağlığına kavuşup görevinin başına dönene kadar boşluğunu hissettirmeyeceğimizden her zaman olduğu gibi vatandaşlarımız için kanunlar doğrultusunda çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

BU SALDIRI SADECE ŞİŞLİ BELEDİYESİ’NE YÖNELTİLMİŞ BİR SALDIRI DEĞİL”

İnönü, “Saldırıyla bir kamu çalışanını yıldırmak ya da etkisiz hale getirmeyi düşünmek ve eyleme geçmek insani ve birlikte yaşama kültürüne sığmayan ilkel bir dürtüdür. Görevini her zaman başarıyla sürdüren Zabıta Müdürümüz Atilla Dilekçi, Şişli’mizde herhangi bir kanunsuzluğa izin vermeyen, yasalara ve toplumsal barışa duyarlı, haksızlıklara yol açılmasını engelleyen, mücadeleci kişiliğiyle örnek olan başarılı ve çalışkan bir arkadaşımızdır. Eğer sorumluluklarına bağlı bir memuru, kendi varlıkları için tehlike olarak gören kötü niyetli kişiler varsa ve bu eylemleriyle belediye çalışanlarımızı yıldırma fikrine kapılmışlarsa maalesef bu sadece Şişli Belediyesi’ne yöneltilmiş bir saldırı değil, aynı zamanda en çok ihtiyaç duyduğumuz toplumsal barışa da bir saldırıdır” dedi.
Olayın adli makamlara intikal ettiğini kaydeden Hayri İnönü, emniyet güçlerinin başlattığı soruşturmanın kısa zamanda tamamlanıp suçluların en kısa zamanda yakalanacağına olan inancını dile getirdi.

“ADALET SİSTEMİ TAKİP EDİYOR”

Hayri İnönü, açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Atilla Dilekçi’nin tehdit edildiği yönündeki iddialarla ilgili bir soruya, İnönü, “Bu işleri takip eden adalet sistemimiz var. Onun için benim burada herhangi bir yorum yapmam yanlış olur. Bu nedenle bir yorum yapmayacağım” şeklinde yanıt verdi. Basın mensuplarının Şişli Belediyesi Zabıta ekiplerine daha önce yapılan saldırının hatırlatılması üzerine ise İnönü, “Adalet sistemi onu da takip ediyor. Bunlar adli kovuşturma sonucu ortaya çıkacaktır. Şu anda birşey söylemek için çok erken” ifadelerini kullandı.

SALDIRIYA UĞRAYAN MÜDÜRLERİNE DESTEK İÇİN YÜRÜDÜLER

Öte yandan Hayri İnönü’nün basın açıklamasına tam kadro olarak Şişli Belediyesi Zabıta çalışanları başta olmak üzere Şişli Belediye personeli de katıldı. Açıklamanın ardından Zabıta çalışanları ve belediye personeli, Atilla Dilekçi’ye destek için tedavisinin yapıldığı Nişantaşı’ndaki Amerikan Hastanesi’ne yürüdü.

 

Kaynak: Terkostv Video Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ