logo

Karaburun 44

TEİAŞ Genel Müdürü istifa etti

TEİAŞ Genel Müdürü istifa etti

Toplam 7 hattın üzerinde, gerek arıza gerek salınımdan kaynaklı güç salınımı gerekçesi ile devre dışı kalıyor. Doğu ile Batı’nın bağı devre dışı kalıyor. Toplam 12 saniye içinde birbirine tetikliyor. Teknik bir arıza olmakla birlikte, bir işletim hatası olduğu tarafımızdan düşünülüyor. Kendisini bu işte sorumlu gören TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır da istifa etmiş bulunuyor” dedi.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürü Kemal Yıldır’ın istifa ettiğini belirten Yıldız kesintiye ilişkin, “Yaptığımız çalışmalar sonucunda bir sonuca ulaştık. Bağlantı hattı çalışmaları nedeni ile Türkiye’yi doğusundan batısına bağlayan bütün bu eksende 5 tane iletim hattının devre dışı kaldığını görüyoruz. Toplam 7 hattın üzerinde, gerek arıza gerek salınımdan kaynaklı güç salınımı gerekçesi ile devre dışı kalıyor. Doğu ile Batı’nın bağı devre dışı kalıyor. Toplam 12 saniye içinde birbirine tetikliyor” diye konuştu.

“TEKNİK BİR ARIZA OLMAKLA BİRLİKTE, BİR İŞLETİM HATASI OLDUĞU TARAFIMIZDAN DEĞERLENDİRİLİYOR”
Yıldız, “Kesinti iletim sistemimizdeki bir arıza ile başlıyor. Bir hattaki arıza ile başlıyor. Geriye dönük çalışmalara başladık. Teknik bir arıza olmakla birlikte, bir işletim hatası olduğu tarafımızdan düşünülüyor” dedi.

“SEÇİMLERLE İLGİLİ ELEKTRİK KESİNTİSİ BEKLEYENLER VARSA BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZIN İZİNLERİ KALDIRILDI”
Yıldız, “Seçimlerle ilgili bir elektrik kesintisi bekleyenler varsa bu konuda bütün arkadaşlarımızın izinlerinin şimdiden kaldırıldığını ve yoğun bir tedbir olduğunu belirtmek isterim” dedi.

“MÜHENDİSLİK AÇISINDAN BAKTIĞIMIZ ZAMAN BU UZUN SÜREN BİR KESİNTİ, DEĞİLDİ”
Yıldız, “Mühendislik açısından baktığımız zaman bu uzun süren bir kesinti, değildi. Arkadaşlarıma haksızlık etmek istemem. Teknik arıza bir iletim hattında başlamıştır. Detaylarına girdiğimizde akımdan, frekanstan bahsetmek zorunda kalıyoruz” dedi.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ