logo

Karaburun 44

Osman Gökçek listede değil!

Osman Gökçek listede değil!
Ak Parti 7 Haziran seçimleri için aday listesini YSK’ya sundu.

Osman Gökçek listede değil!

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, hayatını kaybeden kayınpederi İbrahim Emeksiz’in Zonguldak Çaycuma’da kılınan cenaze namazına aday listesi çalışmaları nedeniyle katılamadı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek hakkında söylediklerini değerlendirmesi istenen Şentop, “Sadece akrabalık ilişkileri üzerinden değerlendirmemek lazım konuyu. Bir insan gerekli nitelikleri taşıyorsa siyasi hakkı başvuru yapabilir seçilme hakkı için. Üst kurulda temel bir ilke kararı belirledik. Bu karar çerçevesinde yakın akrabalık ilişkileri içerisinde adaylık müracaatı yapan arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi listeye koymadık. Bu bir başka arkadaşımızın ricası, hatırı için olmuş bir şey değil. Tamamen bir prensip kararının gereği olarak oldu. Buna takılan herkes, bu şekilde listeye alınmadı. Osman Gökçek listede değil” dedi.Şentop, “Oranlara baktığımızda hakikaten çok büyük gayret gösteren vefakar, cefakar milletvekili arkadaşlarımızın çok dha büyük bir oranda değerlendirildiğini ifade edebiliriz. Adaylara başarılar diliyoruz” dedi.

“15 NİSAN’DA ADAY TANITIM TOPLANTISI YAPACAĞIZ”

Şentop, “15 Nisan’da aday tanıtım toplantısı yapacağız seçim beyannamemizi paylaşacağız” dedi.

“BİR BAŞKA ARKADAŞIMIZIN RİCASI İÇİN DEĞİL PRENSİP KARARI GEREĞİ OSMAN GÖKÇEK LİSTEDE DEĞİL”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek hakkında söylediklerini değerlendirmesi istenen Şentop, “Listelerle ilgili bilgi alınacak. Bu konuda başvurular oldu. Sadece akrabalık ilişkileri üzerinden değerlendirmemek lazım konuyu. Bir insan gerekli nitelikleri taşıyorsa siyasi hakkı başvuru yapabilir seçilme hakkı için. Üst kurulda temel bir ilke kararı belirledik. Bu karar çerçevesinde yakın akrabalık ilişkileri içerisinde adaylık müracaatı yapan arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi listeye koymadık. Bu bir başka arkadaşımızın ricası, hatırı için olmuş bir şey değil. Tamamen bir prensip kararının gereği olarak oldu. Listelerde değerlendirmedik. Buna takılan herkes, bu şekilde listeye alınmadı. Osman Gökçek listede değil” diye konuştu.

“MÜDAHALE VAR MI? BÖYLE BAKARSANIZ GENİŞ MANADA EVET DENEBİLİR. AMA LİSTEYİ İNCELEMEK ANLAMINDA DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın listeyi daha önceden gördüğü müdahale ettiği iddialarını değerlendirmesi istenen Şentop, “Sayın Cumhurbaşkanımız partimizin kurucu genel başkanıdır. Partimizin işleyişi ve bir çok konu onun genel başkanlığı zamanında ortaya çıkmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ayrıca listeleri görmesi, incelemesi bir şeye gerek yok. Onun koyduğu ilkeler çerçevesinde siyaset yapan bir siyasi hareketiz. Müdahale var mı? böyle bakarsanız geniş manada evet denebilir. Ama listeyi görmek, incelemek anlamında değil kesinlikle” açıklamasında bulundu.

ALLAH İZNİ OLMADIĞI İÇİN ADAY OLAMADIĞIM KANAATİNDEYİM

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek, Ak Parti’den aday listesine girememesine ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twıtter’den açıklama yaptı. Osman Gökçek, “Ben kadere iman etmiş biriyim. Aday olsaydım bunun Allah’ın izniyle partimin vesilesiyle olacağını biliyordum. Aynı şekilde aday olamadığım da Allah izni olmadığı için aday olamadığım kanaatindeyim” dedi.

Osman Gökçek, “Aday adaylığım süresince Ak Parti teşkilatımızın katılımı ile gerçekleşen temayül yoklamasında şahsıma verdikleri yoğun destekten dolayı kıymetli Ak Parti teşkilatı mensubu tüm dava arkadaşlarımıza ve sivil toplum örgütü temsilcilerine teşekkür ederim. Benim aday olma nedenim, diğer aday adayı arkadaşlar gibi vatana, millete ve inancıma hizmet etmektir. Bu bilinçle çıktığım bu yolda partim, diğer aday adayı arkadaşlarımın listeye girmesini uygun görmüştür. Ben onların çıktığı bu kutlu mücadelede listeye girmesem bile sonuna kadar destekçileri olduğumu ve Allah onların yar ve yardımcısı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Osman Gökçek, “Ben kadere iman etmiş biriyim. Aday olsaydım bunun Allah’ın izniyle partimin vesilesiyle olacağını biliyordum. Aynı şekilde aday olamadığım da Allah izni olmadığı için aday olamadığım kanaatindeyim. İnşallah Ak partimiz bu seçimde çok yüksek bir oy oranı ile Anayasa’yı değiştirecek ve başkanlık sitemini getirecek bir güce sahip olur. Rabbim bu yolculukta mücadele eden tüm kardeşlerimizin ayağına taş değdirmesin. Allah onların her zaman yar ve yardımcısı olsun” açıklamasında bulundu.

 

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ