logo

Karaburun 44

Mardin’de çatışma! 3 ölü 6 yaralı

Mardin’de çatışma! 3 ölü 6 yaralı
MARDİN’in Mazıdağı ile Derik ilçelerine bağlı iki köy arasında mera tartışması nedeniyle çıkan silahlı çatışmada ilk belirlemelere göre 3 kişi yaşamını yitirdi, 6 kişi yaralandı.
Mardin'de çatışma! 3 ölü 6 yaralı
Jandarmanın müdahale etmediği güçlük çektiği silahlı çatışmanın köy dışındaki mera alanında meydana geldiği ve iki tarafında köy korucuları olduğu belirtildi. Mazıdağı ilçesine bağlı Balpınar köyü ile Derik ilçesine bağlı Sakızlı köyü Susamlı mezrası arasındaki mera alanında 3 gün önce çobanlar arasında hayvan otlatılması nedeniyle çıkan tartışma, bugün sabah saatlerinde iki tarafın silahlı çatışmasına döndü. Geçici köy korucuları olduğu belirtilen iki tarafın silahlı çatışmasında ilk belirlemelere göre, 3 kişi yaşamını yitirdi, 6 kişi yaralandı. Çatışmanın köy dışındaki mera alanında yaşandığı ve Jandarmanın uzun süre müdahale etmekte güçlük çektiği belirtilirken, yaralıların kaldırıldığı Mardin ve Mazıdağı hastanelerinde güvenlik önlemleri artırıldı.
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, silahlı çatışmanın çok eskiye dayanan bir arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıktığını ve durumun kontrol altına alındığını belirterek, çatışmada 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 6 kişinin ise yaralandığını söyledi. HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Mardin Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret ederek, olay ile ilgili yakınlarından bilgi aldı.

VALİLİK, “HAYVAN OTLATMA YÜZÜNDEN ÇIKAN TARTIŞMA KAVGAYA DÖNÜŞMÜŞ”

MARDİN’in Mazıdağı ile Derik ilçelerine bağlı iki köy halkı arasında mera tartışması nedeniyle çıkan ve 3 kişinin yaşamını yitirmesi 6 kişinin yaralanması ile sonuçlanan olay ile ilgili yazılı açıklama yapan Mardin Valiliği, olayın hayvan otlatüma yüzünden çıktığını belirtti. Mardin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, bugün saat 7.50 sıralarında Mazıdağı Balpınar Mahalle sakinleri ile Derik İlçesi Zeytinpınar Mahalle sakinleri arasında arazide hayvan otlatma meselesinden dolayı çobanlar arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüştüğü belirtildi. Açıklamada, olayın Balpınar Mahallesinde ve Sisan Mezrasında yaşayan ailelere sirayet etmesiyle, Sisan Mezrası Gov Tepe üzerinde silahlı kavga olayı meydana geldiği belirtilerek, şöyle denildi: “Meydana gelen silahlı kavga olayında her iki tarafın birbirilerine av tüfeği ve uzun namlulu silahlar ile ateş açmaları sonucu 3 şahıs ( N.K. ,S.K. , K.E.) ölmüş; 6 şahıs ( K.K. , M.K. , M.K. , A.K. , M.K. , A.K. ) yaralanmış; ölü ve yaralı şahıslar 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ambulansları ile Mardin ve Batman’da bulunan çeşitli hastanelere sevk edilmişlerdir. Jandarma ve Emniyet güçleri tarafından gerek olay yerinde gerekse hastanelerde güvenlik tedbirleri alınarak durum kontrol altına alınmıştır. Olayla ilgili Derik Cumhuriyet Savcılığınca tahrikâta başlanmıştır

 

Kaynak: Terkostv Video

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ