logo

Karaburun 44

Lada Vesta teknik özellikleri, Türkiye fiyatı ne kadar?

Lada Vesta teknik özellikleri, Türkiye fiyatı ne kadar?

Lada Vesta’nın teknik özellikleri neler? Lada Vesta piyasaya çıkmadan herkesin kalbinde taht kurdu. Özelliklerinin yanı sıra Türkiye fiyatının da düşük olması nedeniyle şu anda en çok tercih edilmesi beklenen araçlar listesine girdi. Peki Lada Vesta’nın Türkiye fiyatı ne kadar?

Lada Vesta

Lada Vesta ne zaman satışa sunulacak? Lada Vesta’nın teknik özelleri herkes tarafından merak ediliyor. Özelliklerinin yanı sıra fiyatının da ucuz olması beklenen Lada Vesta’ nın Türkiye satış fiyatı ne kadar olacak?
İşte merakla beklenen Lada Vesta’nın özellikleri ve fiyatı


LADA VESTA TÜRKİYE SATIŞ FİYATI
Lada Vesta’nın Türkiye’de 2015 yaz sonlarında satışa sunulması bekleniyor. Fiyatı ise yaklaşık olarak 25 bin TL civarında olacak.Rusya’nın yeni model ekonomik araçları Lada Vesta ile ilgili fiyatlar 400 bin rubleden (Yaklaşık 6100 dolar) başlayacak. Lada Xray Cross’lar ise 500 bin rubleden (7500 dolar) başlayan fiyatlarla piyasaya sunulacak.
Lada Vesta seri üretime ne zaman geçecek?
AvtoVaz Başkanı Bo Andersson test üretimin seri üretim öncesi bir hazırlık olduğunu söyledi. Rusya’nın yeni model araçlarının üretimi ile ilgili takvimin planlandığı şekilde ilerlediğini ifade eden Andersson, “Lada Vesta modellerin üretimi için özel bir alan oluşturduk. Bunun için şirket 5 milyar ruble (76,6 milyon dolar) ek yatırım yaptı?” dedi.
Lada Vesta’ların geçen yıl test için Almanya’ya gönderildiği, ABS ve denge testlerinin başarılı bir şekilde yapıldığı kaydedildi.

LADA VESTA’NIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ NEDİR?
Rusya’da çok tercih edilen sürücü koltuğu yükseklik ayarı mevcut. Tüm koltuklarda, camlarda ve aynalarda ısıtma sistemi bulunuyor. Rusya otomobil sektörü Vesta modellerle ilgili büyük beklenti içinde. Ayrıca Lada tarafından üretilen yeni 1,4 turbo 100 beygir gücündeki motor da bu araçlarda kullanılacak. Yeni modelin Rusya’da 2015’in en iyi aracı seçileceği tahmin ediliyor. Birçok otomobil firmasında yöneticilik görevi yapan İsveçli Anderson, 2009 yılında AvtoVaz firmasının başına getirilmişti. Rusya’nın AvtoVaz firması 2012 yılında yaklaşık 210 milyon dolar kâr açıklamıştı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ