Terkos Tv

logo

Karaburun 44

Tayakadın,Göktürk Arası Otobanı Hukuksuzca Özel güvenlik Kapattı

Özel güvenlik otobanı kapattı Beton bariyerlerle geçişi engellediler

Otoyl Haberi 2

Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılan Tayakadın-Göktürk-3. Havalimanı yolu, emniyet ve karayollarından habersiz özel güvenlik tarafından yasadışı bir biçimde kapatıldı.

Binlerce aracın kullandığı İstanbul Kuzey Marmara Otoyolu’nun Avrupa Yakası’ndaki yirmi kilometrelik bölüm sessiz sedasız trafiğe kapatıldı. İşlerine gitmek üzere bu yolu kullanan vatandaşlar, dün sabah saatlerinde, beton bariyerlerle geçişlerin engellendiğini gördü.

YETKİLİLERİN HABERİ YOK!

Otoyl Haberi 1

Özel güvenlik şirketinin, Karayolları’na bağlı ve Jandarma bölgesi olan alanda yol kapatma yetkisi bulunmuyor. 3. Havalimanı inşaatını yapan IC İÇTAŞ’a bağlı özel güvenlik çalışanları yolun neden kapatıldığını bilmiyor. Karayolları yetkilileri yolun trafiğe kapalı olmadığını ifade etti. Kuzey Marmara Otoyolu’ndaki geçiş engelinden Jandarma Trafik birimlerinin bilgisi yok. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) trafik bilgi programında da yolun kapatıldığına dair herhangi bir uyarı bulunmadığı için birçok araç yoldan geri dönmek zorunda kaldı. 3. Havalimanı şantiyesine giden noktada özel güvenlik şirketi yetkililerinin bazı araçların geçişine ise izin verdiği görülürken, “Hangi araçların geçişine izin veriliyor?” sorusuna ise yanıt verilmedi. Güvenlik görevlilerinin durdurma çabalarından sıyrılıp rotaya devam edildiğinde herhangi bir çalışma olmadığı, yolun bir kısmının kamyon otoparkı haline getirildiği görüldü. Yapımı tamamlanan otoyolun Tayakadın-Göktürk-3. Havalimanı kısmı yaklaşık bir yıldır trafiğe açıktı.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ